NB: Seminaret er avlyst på grunn av fare for smittespredning. Alle som er påmeldt seminarene (per 20. mars) vil få tilsendt nyeSinus 1T til skolen og trenger ikke å melde seg av.
Vi håper tilsvarende seminar i Oslo 30. april vil kunne gjennomføres som planlagt, som for de lokale seminarene som skal avholdes i april og mai.
Sinusseminaret byr på faglig påfyll og nyttig fagprat med kolleger og andre fagpersoner. Vi byr på god mat og drikke gjennom hele dagen. Du vil også få utdelt nye utgaver av Sinus.
Vi inviterer til heldags fagseminarer i Oslo og i Trondheim. I Oslo tilbys subsidiert overnatting til deltakere med lang reisevei.
I Tromsø, Bergen og Stavanger inviterer vi til naturfagseminar før lunsj, og matematikkseminar etter lunsj. Underviser du i naturfag, melder du deg på seminaret før lunsj her, – så regner vi uansett med å se deg til en god lunsj midt på dagen.
Velkommen til gratis fagseminar!
Program Oslo og Trondheim
Faglig program fra kl 10:00 til 15:30.
09:30 Registrering og enkel frokost
Sinus, presentasjon av nye lærebøker og gratis elevnettsted
Utforskende matematikkundervisning
Lunsj
coSinus, alle digitale ressurser samlet på ett sted
Yrkesfag, eksempler på bruk av digitale hjelpemidler i matematikkundervisningen
Programmering i matematikk
15:30 Seminaret avsluttes
PS: De to seminarene i Oslo vil ha mer eller mindre identisk program
Program Tromsø, Bergen og Stavanger
Faglig program fra kl 10:00 til 15:30.
09:30 Registrering og enkel frokost
Kosmos YF og Kosmos SF, presentasjon av nye lærebøker og digitale ressurser i naturfag
Programmering i naturfag
Lunsj – felles lunsj for naturfag- og matematikklærere (kl 11.30-12.30)
Presentasjon av Sinus 1T og Sinus 1P med tilhørende nettressurser
Presentasjon av Sinus 1P-Y med tilhørende nettressurser
coSinus og programmering – digitale ressurser på matematikkens premisser
Utforskende dybdelæring i matematikk
15:30 Seminaret avsluttes
Nye Bjørvika i Oslo
Seminarene holdes på Oslos nyeste hotell, Clarion Hotel Oslo, i bydelen Bjørvika. Nærmeste nabo er det nye Munchmuseet Lambda og Deichmanske bibliotek. Hotellet ligger i gåavstand fra Oslo Sentralstasjon.
Tilbud om overnatting i forkant av seminarene i Oslo
Har du mer enn to timers reisevei, kan du benytte deg av tilbudet på Comfort Hotel Grand Central. Hotellet ligger sentralt på Jernbanetorget 1 ved Oslo S og er i kort gåavstand til seminaret.
Du betaler kun 400 kr og eventuelt privat forbruk når du sjekker ut, forlaget dekker resten. Dette gjelder et kun et begrenset antall rom - først til mølla prinsippet gjelder.
Fagseminar i Oslo 18. mars: Oppgi ref. nr 1123GR010215 navn, dato 17. mars og ditt kredittkortnummer. Frist for bestilling er 6. mars.
Fagseminar i Oslo 30. april: Oppgi ref. nr 1123GR010214 navn, dato 29. mars og ditt kredittkortnummer. Frist for bestilling er 15. april.
Slik bestiller du: Send e-post til book.co.grand.central@choice.no eller ring 22 98 28 00.
NB! Du er selv ansvarlig for å bestille og eventuelt avbestille hotellrom. Dersom du ikke benytter allerede bestilt rom, vil hotellet fakturere deg for kr 1190. Rom må avbestilles senest dagen før.
Seminarene er gratis og inkluderer god lunsj midt på dagen. Reiseutgifter dekkes ikke.