Liv Oddrun Voll er cand.scient i fysikk. Hun har tidligere lang erfaring fra arbeid med telekommunikasjon og arbeidet i mange år som høgskolelektor ved lærerutdanningen på Høgskolen i Oslo og Akershus (HiOA). Hun har der undervist i fysikk og teknologi og design. Hun har også vært veileder for noen skoler i Oslo-områder ved utvikling av prosjekt innen teknologi og design.
Liv Klakegg Dahlin er cand philol i Kunsthistorie. Hun er tilknyttet HiOA som førstelektor. Hun har ved siden av undervisning deltatt i eller ledet utviklingsprosjekter innen fagfeltet Kunst og håndverk. Dahlin har også vært tilknyttet Nasjonalt senter for kunst og kultur i opplæringen i tre år, med ansvar for universitets- og høgskolearbeidet, samt teknologi og designprosjektet. Dahlin har tidligere deltatt i forfatterteam og vært med å skrive lærebøker innen Kunst og håndverk for Tell forlag i forbindelse med Reform-97, og for Universitetsforlaget i antologien Å være digital i alle fag.
Anne-Gunn Svorkmo arbeider ved Nasjonalt Senter for Matematikk. Hun har mastergrad i matematikkdidaktikk. Hun har arbeidet 20 år i skolen både på barne- og ungdomstrinnet både som allmennlærer og som kunst og håndverkslærer. Svorkmo har også vært øvingslærer for lærere ved HiST i mange år. Ved Matematikksenteret holder hun kurs for lærere i forbindelse med ulike utviklingsprosjekter rundt omkring i landet. Hun er ansvarlig for å spre gode ideer i matematikk i Teknologi og Design. Den internasjonale konkurransen i matematikk, Kengurukonkurransen, er også en av hennes arbeidsoppgaver.