Om utgivelsen
Engelsk 5 fra Cappelen Damm Workbook
Engelsk 5 Workbook er en arbeidsbok med et innhold som er tett knyttet opp mot temaene og tekstene i tekstboka. Her finner dere også grammatikken, som har egne oppslag med fagstoff, regler og oppgaver. Grammatikksidene legger både opp til samarbeid med lærer og medelever, og til individuelt arbeid.
Cecilie Solberg er lærer i Oslo-skolen og har bred erfaring med tilpasset undervisning. Hun er adjunkt med engelsk mellomfag. Cecilie er lidenskapelig opptatt av det engelske språket, grammatikken og særlig engelsk barnelitteratur.
Hege Dahl Unnerud har over 20 års undervisningserfaring fra grunnskolen. Hun er lærer på Lambertseter skole i Oslo. Hege har mastergrad i lesing og skriving og hun er veldig glad i engelskspråklig litteratur og film.
Fagfornyelsen er her! Det nye engelskfaget finner du i Engelsk 5-7 fra Cappelen Damm.
Med Engelsk 5-7 fra Cappelen Damm sikres tydelig progresjon og temaer som legger til rette for dybdelæring. Tekster og oppgaver er tilpasset at elevene er på forskjellige nivåer og har ulike interesser. Engelsk fra Cappelen Damm gir elevene et verktøy til kommunikasjon på ulike arenaer.