|
Tom handlekurv |
Logg inn Min side |
Fakturakunder:
Feil ved bestillingen
Feilbestilte varer på cdu.no kan returneres til Sentraldistribusjon AS og vil normalt utløse en kreditfaktura. Kunden må selv betale returporto ved feilbestillinger. Portokostnader krediteres ikke.
Feil ved forsendelsen
Er varen feilsendt, det blir oppdaget feil eller mangler ved varen, eller dersom varen på annen måte ikke er levert i samsvar med bestilling, vil Cappelen Damm AS betale returporto. Varer returneres om mulig i originalemballasje.
Transportskader
Ved synlige skader på emballasje skal transportør, for eksempel Posten, informeres. Det er kundens ansvar å besiktige leveransen og akseptere varen som ubeskadiget.
Merk:
Følgende godkjennes ikke i retur:
Varer returneres til:
SentralDistribusjon AS
0540 Oslo
Kredittkortkunder:
For privatpersoner som handler via cdu.no gjelder Angrerettlovens bestemmelser. Nærmere opplysninger om hvordan privatkunder benytter deg av angreretten, fremgår av angrerettskjemaet som ligger vedlagt i forsendelsen. I følge Angrerettloven skal varene returneres innen 14 dager. Dersom kunden ikke har mottatt angrerettskjema ved levering av varene, utvides returfristen til tre måneder.
For at angreretten skal kunne gjøres gjeldende, må varen ved returlevering til Sentraldistribusjon AS være i tilnærmet samme stand som ved levering til kunden. Varene returneres om mulig i originalemballasjen, sammen med angrerettskjema.
Angreretten gjelder ikke for forseglede varer dersom forseglingen er brutt.
Er varen feilsendt, har fått en skade, eller dersom varen på annen måte ikke er levert i samsvar med bestilling, vil Cappelen Damm AS betale returporto.
Varer returneres til:
SentralDistribusjon AS
0540 Oslo